HVACR Teknik İpucu: Değiştirilebilir Kartuş Stili Termostatik Genleşme Valfleri Zaman ve Paradan Tasarruf Sağlar

HVACR Teknik İpucu: Değiştirilebilir Kartuş Stili Termostatik Genleşme Valfleri Zamandan ve Paradan Tasarruf - Q BQ Termostatik Genleşme Valfleri - Parker Sporlan Bölümü

Müteahhitler, daha geniş kapasite gereksinimleri ile sahada birçok farklı sistem uygulaması ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bugün, bir yüklenicinin karşılaşabileceği soğutucu akışkanların sayısı hiç bitmiyor! Her sistem bir TEV ile donatılmış olmasa da, piyasada kelimenin tam anlamıyla binlerce farklı TEV varyasyonu vardır.

Toptancıların rutin servis için ihtiyaç duyulabilecek bir vananın her versiyonunu stoklamakta ne kadar zorlandığını hayal edebiliyor musunuz? Bu akıl almaz bir durumdur ve söylemeye gerek yok, yüklenicinin bu acil servis veya onarım işi için bir servis kamyonunda doğru valfe sahip olma olasılığı daha da düşüktür.

Bir müteahhit veya toptancı bu sorunu nasıl çözer?

Sporlan’ın Q ve BQ tipi değiştirilebilir kartuş tarzı TEV ürün serisine dönün. Uygulama için sadece termostatik elemanı, gövdeyi ve doğru boyutlu kartuşu seçin ve parçaları monte edin. Geleneksel (Q) ve dengeli bağlantı noktası (BQ) yapısıyla bile mevcutturlar. Bu seçilmesi ve monte edilmesi kolay valfler, iş için her zaman doğru valfi taşıdığınız anlamına gelir .

Sporlan Q ve BQ valfini kamyonunuzda taşıyın ve işte kalın… etrafta dolaşıp parça aramayın! Zamandan tasarruf edersiniz ve müşterileri mutlu edersiniz. Basit. Kolay. Ekonomiktir. Sadece mantıklı.

Q ve BQ termostatik genleşme vanalarının avantajları nelerdir?

Q ve BQ ürün serisinin karıştır ve eşleştir bileşenleri binlerce uygulamayı tatmin eder. Bu bileşenlere erişimle, çoğu soğutulmuş kasa, soğutucu veya dondurucu ve hatta klima uygulamaları için tam doğru olan vanaları monte edebileceksiniz.

HVACR Teknik İpucu: Değiştirilebilir Kartuş Stili Termostatik Genleşme Valfleri Zamandan ve Paradan Tasarruf - Q BQ Termostatik Genleşme Valfleri - Parker Sporlan BölümüKapak tertibatına neler dahildir?

Gerçekten çok kolay. Doğru termostatik elemanı, doğru gövde tertibatını seçin ve son olarak sistem yükünü işlemek için gereken kartuşu seçin ve hepsini birbirine geçirin. Sporlan, grafik talimatları ve literatürü takip etmesi kolay.

Kartuşun bu vanalara takılma şeklini bu kadar özel kılan nedir?

Q ve BQ valf kartuşu, valf gövdesinin üst kısmına takılır. Bu benzersiz tasarım, bu vanaların ODF lehim veya SAE havşa bağlantı parçaları kullanabileceği anlamına gelir. Ayrıca, valf kapasitesinin yedek kartuşla değiştirilebileceği ve bağlantıların bozulmadan bırakılabileceği anlamına gelir; vanayı sistem basıncından izole edin ve buna sahip olun. Q veya BQ valfini sistemden çıkarmaya gerek yoktur.

Doğru boyutta valfe sahip olduğumdan nasıl emin olabilirim?

Q tipi valf için 7 farklı kartuş boyutu ve dengeli bağlantı noktası tipi BQ için 5 farklı boyutta kartuşla, BQ kartuşlarının 4’ünde bir boşaltma ağzı seçeneği de dahil olmak üzere, iş için doğru valfi bir araya getirmek için birçok seçeneğiniz vardır.

Q ve BQ vanaları ile hangi tip soğutucu akışkanlar uyumludur?

Q ve BQ valfleri, piyasadaki R-448A ve R-449A gibi yeni soğutucu akışkanlarla uyumludur. Ayrıca R-22 ve R-422D, R-407A, R-407C ve R-407F gibi yaygın değiştirmelerle de uyumludurlar. Dengeli giriş yapısına sahip BQ, R-410A gibi yüksek basınçlı soğutucular için mükemmeldir.

Değiştirilebilir termostatik eleman özelliği, Q ve BQ termostatik genleşme vanalarının esnekliğini artırır. Bu, termostatik elemanların yeni bir soğutucuya sistem dönüştürülmesi sırasında veya servis için, valfi değiştirmeden veya valfi sistemden çıkarmadan değiştirilmesine olanak tanır.

Neden bir Q ve BQ TEV çantası taşımalıyım?

Stoklu bir Q veya BQ TEV çantası taşımak, müteahhitleri ve servis teknisyenlerini çoğu durum için hazırlamaya yardımcı olur – toptancıya gidip gelen maliyetli gidişleri ve özel siparişleri ortadan kaldırır. Dava, en çok talep gören bileşenlerle özelleştirilebilir. Yalnızca Q veya BQ durumunda sağlanan bileşenlerle, vanaları 100’den fazla benzersiz uygulamayı karşılayacak şekilde yapılandırabilirsiniz.